WhatsAppBel inplannenTranslatePlan intake →
← Alle vacatures ICT

HR Solution Architect

ICT · Den Haag

📍 Locatie
Den Haag
⏰ Uren p/w
36 uur
📅 Start
01-09-2026
💼 Type
Interim
📅 Sluiting
31-08-2026

Over de functie

Organisatie en Personeel Rijk (O&P Rijk) is hét expertisecentrum voor personeels- en organisatievraagstukken binnen de Rijksoverheid. Als shared service organisatie (SSO) ondersteunt O&P Rijk ministeries, uitvoeringsorganisaties en rijksmedewerkers met een breed palet aan hr-

De HR-dienstverlening van O&P Rijk staat voor een omvangrijke moderniseringsopgave. Het huidige applicatie-, proces- en informatielandschap is in de loop der jaren organisch gegroeid. Hoewel deze inrichting de organisatie lange tijd goed heeft ondersteund, sluit zij steeds minder aan

op de ambities van de Rijksoverheid en de verwachtingen van medewerkers en organisaties. Interne evaluaties en externe onderzoeken, waaronder een onafhankelijke Gartner Health Check, laten zien dat processen, systemen en dienstverlening steeds complexer zijn geworden. Daardoor wordt het lastiger om nieuwe wet- en regelgeving tijdig door te voeren, innovaties te benutten en een consistente dienstverlening te bieden. Op lange termijn staat de continuiteit door end of life van de software onder druk. Om de continuïteit op de middellange termijn te waarborgen wordt momenteel een SAP S/4HANA- upgrade uitgevoerd. Daarmee is de technische basis voor de komende jaren geborgd.

Het programma MHRIT richt zich juist op de langere termijn: een toekomstbestendige HR- dienstverlening waarin processen, informatievoorziening, technologie in samenhang worden vernieuwd.De doelstelling van het programma Modernisering HRIT van O&P Rijk is:

het realiseren van een toekomstbestendig, wendbaar en veilig HR-IT O&P Rijk landschap met Rijksbrede generieke HR dienstverleningsprocessen Het programma verkeert in de verkenningsfase. Na besluitvorming over de verkenningsfase volgt een initiatiefase en daarna een implementatiefase. De verkenningsfase richt zich op een beter begrip van de toekomstige dienstverlening en landschap van O&P Rijk en de impact van de transitie naar een Cloud ecosysteem.

Profiel Senior HR Solution Architect

Als Senior HR Solution Architect versterk je het kernteam van O&P Rijk tijdens de verkenningsfase van het moderniseringsprogramma. Binnen dit programma bereidt O&P Rijk de transitie voor naar een toekomstbestendige cloudgebaseerde HCM-oplossing voor de dienstverlening van P-Direkt. Je brengt ruime ervaring mee uit meerdere complexe HR-transformaties en levert richting aan de architectuur, ontwerpkeuzes en besluitvorming. Je werkt en schrijft samen met O&P rijk architecten producten rondom architectuur, uitgangspunten en design. Je levert input op basis van je ervaring op onderwerpen zoals datamigratie, go live aanpak en fasering. Je bent hierin een inhoudelijk sparringpartner voor business, solution en technische architecten, domeinexperts en programmamanagement en weet complexe vraagstukken te vertalen naar heldere oplossingsrichtingen.

Belangrijkste verantwoordelijkheden

• Architectuur & ontwerp – Ontwikkelen van de doelarchitectuur (IST-SOLL), inclusief applicatielandschap, datamodellen, integratie- en migratieprincipes. Je werkt in de verkenningsfase van hoofdlijnen naar detail, ontwikkelt scenario's, maakt afwegingen en legt architectuurkeuzes vast.

• Transformatie – Bijdragen aan de architectuur- en ontwerpuitgangspunten die de basis vormen voor de verdere HR-transformatie, van verkenning en business case tot implementatie.

• Stakeholdermanagement – Verbinden van business, HR, architectuur en IT. Je creëert draagvlak voor architectuurkeuzes en kunt deze overtuigend toelichten aan zowel inhoudelijke experts als management.

Wat wij vragen

  • Eisen:Kandidaat beschikt over minimaal WO werk- en denkniveauKandidaat heeft Minimaal 5 jaar ervaring als Solution Architect of Enterprise Architect binnen HR- en IT-landschappen (aantoonbaar in cv)De kandidaat heeft Aantoonbare ervaring met minimaal 3 end-to-end HR- transformatieprogramma’s (aantoonbaar in cv)

Vacaturedetails

Categorie
ICT
Locatie
Den Haag
Uren
36 uur
Type
Interim
Sluiting
31-08-2026

Interesse?

Reageer direct via SecureHire®.

Solliciteer op HR Solution Architect →